میزبان فا

ایجاد A Record در دایرکت ادمین

ایجاد A Record در دایرکت ادمین

نحوه ی ایجاد یک رکورد A در هاست دایرکت ادمین
در این آموزش با نحوه ی ایجاد یک رکورد از نوع A  با قابلیتی که در هاست دایرکت ادمین با عنوان DNS Management قرار داده شده است آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود تا DNS های مورد نظر خود را تعیین و ایجاد نمایید.
البته توجه داشته باشید که دایرکت ادمین کنترل پنل مورد استفاده دز سروس های هاست ایران می باشد .
A Record چیست؟
رکورد A یا Address Record، یک آدرس دامنه را به صورت IPv4 32 بیت باز می گرداند. این رکورد معمولا به جهت اشاره ی نام یک هاست به ip هاست و تنظیم ip بر روی دامنه مورد استفاده قرار می گیرد.
ممکن است برای شما این مورد اتفاق افتاده باشد که نیاز داشته باشید زیر دامنه یا Sub Domain خود را در سرور دیگری میزبانی (Host) کنید و به عبارت بهتر از جایی دیگر هاست تهیه کنید و زیر دامنه را به آن هاست اتصال دهید؛ برای این کار می بایست از A Record برای ساب دامین مورد نظر استفاده نمایید.
برای این کار می بایست در هاستی که دامنه اصلی به آن متصل هست یک رکورد A ایجاد نمایید و آن را به ip هاست دیگر اتصال دهید.
برای ایجاد یک A Record در Direct Admin، می بایست ابتدا وارد این کنترل پنل شوید.
از طریق آدرس زیر وارد مدیریت دایرکت ادمین هاست خود شوید:
1.    ورود به مدیریت Direct Admin از طریق لینک زیر:
YourDomain.com:6274
2.    از قسمت Your Account گزینه ی  DNS Management را انتخاب نمایید.

ایجاد-a-record-در-دایرکت-ادمین

ایجاد-a-record-در-دایرکت-ادمین

در این قسمت می توانید A Record های مورد نظر خود را ایجاد نمایید. رکورد های A بدین صورت می باشند که برای ایجاد اتصال بین یک ساب دامین و سروری که دامنه ی اصلی بر روی آن نمی باشد مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال شما یک هاست دانلود از سرور دیگری دارید که قصد دارید ساب دامین Download.YourDomain.com را به آن اتصال دهید، این در صورتی می باشد که دامنه اصلی شما بر روی یک سرور دیگر می باشد. برای این کار از A Record می توانید استفاده نمایید.
همچنین می توانید لیستی از DNS ها را مشاهده و در صورت لزوم حذف نمایید.(در صورت عدم آگاهی کافی هیچ رکوردی را حذف نکنید)
DNS یا Domain Name System سیستم نام گذاری نام دامنه، رکوردی از نام دامنه شما و IP سروری می باشد که به آن ارجاع می شود می باشد.با استفاده از DNS می توانید دامنه ی خود را به هاست یا بعبارتی به سرور متصل نمایید.
3.    ایجاد یک رکورد A در هاست دایرکت ادمین:
برای ایجاد یک A Record جدید، مطابق تصویر، در فیلد سمت چپ، نام رکورد را وارد نمایید و در فیلد سمت راست IP سرور مورد نظر را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه add کلیک نمایید.

ایجاد-a-record-در-دایرکت-ادمین

ایجاد-a-record-در-دایرکت-ادمین

TTL: زمان حضور یا Time To Live می باشد، مشخص می کند که یک DNS سرور چه مدت یک رکورد را در حافظه Cache خود نگهداری نماید (کش کند) ، قبل از درخواست بروز رسانی از یک Nameserver معتبر؛ بر حسب ثانیه.
در این بخش عدد 14400 را وارد نمایید. معمولاً عدد پیشفرض برای رکورد ها 14400 ثانیه (یعنی همان 4 ساعت) می باشد که مناسب است یا گزینه ی Use Default  را جهت اعمال تنظیمات پیشفرض انتخاب نمایید.
سپس بر روی گزینه Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.
توجه: در صورت عدم دانش کافی در زمینه ی رکورد ها، ابتدا با دپارتمان پشتیبانی میزبان فا هماهنگی های لازم را انجام دهید و سپس نسبت به ایجاد یک رکورد اقدام نمایید.
جهت آشنایی بیشتر با رکورد ها و DNS ها در دایرکت ادمین لطفا به آموزش مدیریت DNS و Record ها در دایرکت ادمین مراجعه فرمایید .